Jen hudební sebevrah by nechal v Praze nástroj ve voze ... mě se to podařilo!
 

Možná si ji odnes čert!   Tak to je ta kytara

Jenže o tom bych jako Mikuláš-ek něco musel vědět.

Jediné spojeni s pekelníkem by mohla být okolnost, že jsem se po čase radostně rozjel do vlasti z vlastní novou muzikou pro novou moderni inscenaci Fausta a Marketky v Městském divadle v Karlových Varech (režie Jiří Nekvasil, ND).
Dokonce tam zpívám v písni o bleše playback za Mefistotela, který sice hraje ďábelsky, ale zpívat mu raději nedovolili. V písni o ztraceném klidu Marketky (ta zpívá živě) se ozývají poslední nahrávky mojí dvanáctistrunky,
ale asi naše česká folková nebesa si přece jen usmyslela, že jsem se upsal elektronické experimentalní hudbě a poslala pekelníka pro moji akustickou kytaru.

Pravda mohl jsem ji při vykládání  při mé roztržitosti nechat stát vedle auta - ale proč by ten pekelník rozvrtal dokonce dvoje dveře a proč z autoradia čouhaly dráty....
Třeba to byla jen shoda místa a okolností.... Ve stejných místech mi auto navrtal stejným způsobem někdo během posledních pěti let již třikrát....

Policejní zápis zní sice na "násilné vloupání do cizího vozidla",
ale já- jen tak- si sním: ... kdyby tak ten čestný "nálezce" jen nevěděl, kde tu kytaru odevzdat a nechat si proti své vůli vnutit i slušnou odměnu a zaklepal na nejbližší dveře "Pod Brentovou 4, Praha 5 Smichov -Radlice". Určitě tu noc nechtěl jen někoho budit.
Při troše pochopitelného ostychu může zavolat nebo poslat SMS na můj pražský mobil 0737/544328. Možná i můj bratr na čísle 02/51555632 by dokázal najit i nějakou velmi diskretní formu (bez uniformy).

I pro tu poslední variantu bychom měli řešení - "jsem slabý člověk, podlehl jsem pokušení" nebo dokonce "jsem zloděj, ale věřte mi, od pojišťovny nejsem" ... moje manželka, jak známo ,je farářka a nabídla se (vedle zmíněné odměny) i s přímluvou za odpuštění.

Já si moji "nedbalost" zatím odpustit nedokážu, a je jasné, že to rozvrtané auto mi v hlavě tak nevrtá.

Takže několik druhů spojeni jsem již napsal ostatní jsou na www.mikolasek.cz

... kdybych tak jednou o té mé kytaře aspoň uslyšel ...riskuji... a do těch našich folkových nebes činím závazek:
Že jestli ji "najde" někdo a bude hrát na ni jen moje písničky, tak mu ji věnuji a osobně podepíšu!
 

V Zurichu 19.12.2001   B.M.
 

P.S.:
Jestli se peklo na me zlobí, že občas nedělám obyčejné písničky s obyčejnou kytarou, tak prosím za přímluvu - at se k čertu podívaj do toho futrálu - v přihrádce je známá šroubováková "elektrická zkoušečka" - tu tam vozím právě proto, abych nevěřícím vyzkoušel, že ta kytara je skutečně akustická.